EuroScience Bilim Merkezi’ne ait ‘Akıl Oyunları (Best of Phaenomenta) Sergisi’ ile çocuklar bilimin eğlenceli dünyasına dalacak.

Beylikdüzü Migros AVM, EuroScience Bilim Merkezi’ne ait Akıl Oyunları () sergisi ile bilim ve eğlenceyi çocukların ayağına getiriyor. Almanya’nın köklü bilim merkezlerinden Flensburg ve Lüdenscheid şehirlerindeki müzelerde yer alan deney objeleri 22 Ekim tarihine kadar gezilebilir.

Çocuklar bilimi eğlenerek keşfediyor

“Düşün, Oyna, Keşfet” temasıyla Beylikdüzü Migros AVM’nin etkinlik alanında sergilenen deney objeleri çocuklar başta olmak üzere tüm ziyaretçileri bilim dünyasında eşsiz bir yolculuğa çıkarıyor. Okullarda teorik olarak öğrendikleri bilimin birçok prensibiyle pratikte de tanışan çocuklar, şaşırtıcı ve eğlenceli deneylerle bilim dünyasının kapılarını aralıyor.

16 gün boyunca özel rehberler eşliğinde gerçekleştirilecek olan etkinlikte çocuklar oyun oynarken, düşündürücü ve öğretici deneylerle bilimin ışığında hayal gücünün sınırlarını zorlayacak.

 

25 farklı deney objesi sergilenecek

Akıl Oyunları sergi alanında, çark duvarından, havada duran balona, yer çekimi hunisinden, ses toplarına varıncaya kadar 25 farklı deney objesi sergileniyor. 22 Ekim tarihine kadar aktivite alanını ziyaret eden katılımcılar, uzman rehberler eşliğinde çocukların deney objeleri ile gerçekleştirdiği çeşitli oyunlara eşlik edecek.