Amaan o yaşa kadar yaşar mıyım demeyin! 100’üncü yaş gününüz için şimdiden bir plan yapın! Bakın İkinci Dünya Savaşı gazisi Verdun Hayes 100 ve 101 yaşına nasıl girmiş, ilham alın!

100 yaş size çok mu uzak görünüyor? Bazılarına hiç de uzak değil! İkinci Dünya Savaşı gazisi Verdun Hayes, 100 yıllık yaşamını heyecanla doldurmayı başarmış bir isim. 1944 yılında Normandy Çıkartması’na katılan Verdun Dede, 100’üncü ve 101’inci yaşlarını hava dalışçısı olarak kutlayarak, yaşlılığa dair tüm önyargıları kırıyor. Ve bu dalışlar, kendisini dünyanın en yaşlı hava dalışçısı olarak Guinness Dünya Rekorları’na kaydettiriyor.

Bir kolostomi çantasıyla yaşamasına rağmen, adrenalin peşinde koşan Verdun Dede, maceraya ihtiyaç duyduğunu anlatıyor. “Birçok kişi bana bu kadar uzun süre yaşadığımı sordu. Diyorum ki, ‘Sadece nefes almaya devam et!’ Büyük bir operasyon geçirdim ama, yaşamaktan hiç vazgeçmedim.”

Verdun Dede dalış deneyimini ise şöyle anlatıyor:

“Gökyüzüne çıkıp dalış yaptığımızda, önce “Bu çok acayip, hiçbir şey göremiyorum” dedim. Daha sonra aşağıya baktığımda bir bulutun içine girdiğimizi fark ettim. Tüm Galler’i ve sahili görüyordum. Bu gerçekten çok güzeldi.”

Sağlığıyla ilgili sürekli söylenen yaşlılara duyurulur:

Verdun Dede’nin kalın bağırsağı, 78 yaşındayken alınmış. Ve kolostomi denen yöntemle kalın bağırsağın ucu bir torbaya bağlanmış. Verdun Dede ise, tam gaz: “Tam 23 yıldır vücudumda bir çantayla yaşamak beni durdurmadı. Doktorum, Bay Hayes, asla sizin gibi görünen bir adam görmedim” diyor”

Bu haber de, Pembekuş’un yaydığı bir diğer güzel haberi doğruluyor. Özetle, hayatımıza heyecan katmak, bizi sağlıklı ve mutlu kılar!

(Bakınız: http://pembekus.com/2017/07/06/saglikli-kalmak-icin-bu-duygulari-hissetmeniz-gerekiyor/)

Kaynak: goo.gl/UZ1zt7