Guinness rekorları olmasaydı, dünyanın bu kadar eğlenceli olduğunu nasıl anlardık, değil mi? İşte size “Hadi canım,  bu da mı rekor!” dedirtecek birbirinden ilginç Guinness rekorları…

 

Sakallı en genç kadın!

“Kadınlar sürekli epilasyon ya da ağda yapmak zorunda değil!” mottosuna en iyi örnek Harnaam Kaur. 7 Eylül 2015 yılında 24 yaşında olan İngiliz Harnaam, 11 yaşından beri yüzündeki tüyleri hiç aldırmamış. O kendisini ‘hırslı bir şekilde vücuda güven duyan, zorbalık karşıtı bir aktivist’ olarak tanımlıyor.

 

En büyük hamburger ürünü koleksiyonu!

Amerika denince akla ilk gelen yemek olan hamburgerin de koleksiyonu olur mu demeyin. Hamburger Harry olarak da bilinen, Florida’da yaşayan Alman Harry Sperl, dünyanın en büyük hamburgerle ilgili ürün koleksiyonuna sahip. Hamburger Harry üşenmeyip, gece gündüz durmayıp yıllarca çeşit çeşit hamburger ürünü biriktirmiş ve bunlar için evinin bir odasını ayırmış. Ve akla ziyan rakam geliyor: Tam 3724 adet hamburger ürünü var Harry’nin. Guinness rekoru, 20 Eylül 2014 yılında kaydedilmiş.

 

Yaşayan en uzun boylu ev kedisi!

İngiliz Kelsey Gill’in kedisi Ludo, 6 Kasım 2015 tarihinde 118.33 santimetrelik boyu ile dünyanın en uzun boylu ev kedisi ünvanını aldı. Bu kedi konusundaki efsane ise oldukça ilginç: Tipik kahverengi tekir renginde ve bol miktarda kürkü olan bu kedilerin, yarı vahşi kediler ve rakunlar arasındaki çiftleşmeden ürediği iddia ediliyor. ‘Maine Coon’ (Bizim Van kedisi gibi, ABD’de Maine eyaletine ait özel bir tür) adı olarak adlandırılan bu kedi türü, bu kadar büyük olmasına rağmen sağlıklı, uyumlu ve canlı kişiliği nedeniyle, 100 yılı aşkın bir süredir aile evcil hayvan olarak gayet popüler durumda.

 

En uzun dişi köpek!

Lizzy adında danua cinsi dişi köpek, 7 yaşına geldiğinde 96.41 santimetreye ulaşmış. Sahibi Greg Sample, Lizzy’nin 3 yaşında da aynı boyda olduğunu söylüyor. Ona “gösteri-durdurucu” diyor ve dışardayken her zaman dikkat çektiğini de ekliyor.

 

En büyük ayak rotasyonu!

İngilizler yine iş başında. Siz hiç denediniz mi bilmiyorum ama, Maxwell Day, bacaklarını tam 157 derece çevirebiliyor. 2015 yılında Minecon’daki Minecraft konferansında keşfedilen Maxwell, her iki ayağını da çevirebiliyor, ancak sol ayağını tek başına 143 derece çevirebiliyor. Hımm!! Evde denemeyin derim!

 

En büyük afro!

Bu da rekor olur mu demeyin! Çocuk 12 yaşında düşünmüş ve olmuş! Amerikalı Tyler Wright, 25.4 cm uzunluğunda, 22.9 genişliğinde ve çevresi 177 cm’lik çevresiyle en büyük afro saça sahip olmasıyla gurur duyuyor. Ve Missouri’de 19 Haziran 2015’te bu rekora imza atıyor. Var mı artıran?

 

Külahtaki en fazla sayıda top!

İşte bir İtalyan zekası! Tek seferde kaç top dondurma alırsınız? Dondurmacı Dimitri Panciera, tam 121 top dondurmayı bir külahın üstüne koymayı başararak, 20 Eylül 2015’te Guinness rekoru kırmış. Bir önceki denemesinde 2014 yılında, 109 top koymayı başaran Dimitri Amca, yılmamış bir yıl çalışmış ve başarmış. Bizim atik Kahramanmaraş dondurmacılarına önemle duyurulur!

 

En uzun boynuz!

Fazla söz gerek yok! Duruş kendini belli ediyor. Rasputin adındaki 8 yaşındaki siyah boyunlu Walliser keçisi, iki boynuzunun ucunun arası, 135 santimetre olunca, Guinnes’e adını yazdırmış. Tarih, 5 Haziran 2015.

Sizin de rekor denemeleriniz varsa, çalışmaktan vazgeçmeyin ve hemen başvuru yapın!

 

Kaynak: http://guinnessworldrecords.com/