İsmini eski dilde zeytin anlamına gelen “zai” sözcüğünden alan “Zai Bodrum”, zeytin ağaçlarının ortasında, yeşilliklerin içerisinde yer alan, okumayı her daim sevdirecek yeni nesil bir kütüphane…

Bodrum’da, ‘Oku, Dinle, İzle!’ sloganıyla yeni nesil bir kütüphane hayat buluyor.  Zai, kültür, sanat, tasarım ve bilginin kaynağı olmayı amaçlayan bir ‘Yeni Nesil Kütüphane’.
Klasik kütüphane hizmetlerinin ötesinde kitapseverlere, ev ve iş yerlerinden sonra sosyalleşebilecekleri üçüncü bir mekan haline gelmeyi hedefleyen Zai Bodrum, kütüphanesinde; dünya klasiklerinden, usta yazarların eserlerine, öykü kitaplarından sanat tarihi kitaplarına kadar birçok türden yüzlerce kitabı barındırıyor.

Resul Aydemir, Devrim Erbil, Muzaffer Akyol, Selma Gürbüz ve Azade Köker gibi her biri birbirinden değerli beş sanatçının isminin verildiği zeytin ağaçları Zai Bodrum’a ihtişam katıyor.

Zai Bodrum, yıl içerisinde düzenli olarak gerçekleştireceği yazar buluşmaları, yazarlık atölyeleri ve film gösterimleri gibi etkinlik ve atölye programları ile de ziyaretçilerinin yaşamlarına anlam katmayı hedefliyor.