15 Eylül 2018 Dünya Temizlik Günü’nde 150 ülkeden insan, küresel atık problemine karşı toplanıp atıkları temizleyecek.

Dünyanın gördüğü en büyük sivil toplum hareketini gerçekleştirmeyi hedefleyen Let’s Do It Vakfı, çevre kirliliğine karşı yüz milyonlarca insanı birbirine bağlamayı planlıyor. Bu kapsamda bir temizlik hareketi, Japonya’da başlayıp Hawaii’de sonlanan bir “yeşil dalga” oluşturulacak. Vakıf, küresel toplumu birleştirmeyi, farkındalığı arttırmayı, temiz ve sağlıklı bir gezegen yaratmayı amaçlıyor.

Vakıftan verilen bilgiye göre, halihazırda 17 milyon önemseyen insan 100’den fazla ülkede 500 bin tondan fazla atığın temizlenmesi, hayatların kurtarılması, sağlığın iyileştirilmesi gibi hareketlere katıldı. Türkiye’de Sivil Yaşam Derneği ile ortak hareket eden vakıf, “Her neredeysen sen de harekete geç! Bulunduğun yerdeki toplulukla gerçekleştireceğiniz eylemlerle dünyayı daha temiz ve iyi bir yer haline getir!” çağrısında bulunuyor.

Bu hareketi desteklemek için vakfın hazırlattığı mobil uygulamayı cep telefonunuza indirerek Atık Haritalama’ya yardımcı olabilir ya da 15 Eylül’de bulunduğunuz çevrede kendiniz bir temizlik etkinliği düzenleyebilirsiniz.

Ayrıntılar için: Tıklayın!