1973 yılında Aziz Nesin tarafından kurulan Nesin Vakfı, büyümek için yardıma ihtiyaç duyuyor! Ali Nesin’den mektup var!

Nesin Vakfı, tam 44 yıldır eğitim olanaklarından yoksun çocukların, tükettiğinden çok üreten, toplumsal sorumluluğu olan, özgüvenli ve özverili, kendini sürekli geliştiren, kendine ve dünyaya eleştirel gözle bakan, topluma yararlı bireyler olarak yetişmelerini sağlamaya çalışıyor. Çocuklar toplumda kendi başlarına ayakta durabilecek eğitim, beceri ve olgunluk düzeyine eriştikten sonra Nesin Vakfı’ndan kendi istekleriyle ayrılıyor. Nesin Vakfı’nın bugünkü mali ve fiziksel kapasitesi kırk dolayında çocuk barındırmaya müsait. Ancak bir gelişme var ki, Pembekuş bunu haber vermeden duramaz. Ali Nesin’in mektubunu paylaşıyoruz.

“14 DÖNÜME ARTIK SIĞAMIYORUZ…”

Sevgili Dostlar,

Vakfımıza komşu arazi satılığa çıktı. Talibiz…

Nesin Vakfı’nın şu anki arazisi artık dar gelmeye başladı. Havuzu, spor alanı, marangozhanesi, seramik atölyesi, müştemilatları, meyve ağaçları ve tabii ki iki ana bina bayağı yer kaplıyor, artık 14 dönüme sığamaz olduk. Arazimizi yüzde 50’den fazla artırarak 22 dönüme çıkarmak istiyoruz.

Almayı planladığımız arazinin üstünde iki katlı ve toplam 200 m2’lük bir ev, ayrıca bir ahır ve bir müştemilat var. Yüz dolayında meyva ağacı da cabası. Fiyatı uygun: 2 milyon TL.

Ama para olmayınca fiyat istediği kadar uygun olsun… Bizde böyle bir para yok tabii. Böyle zor durumlarımızda sizlere başvuruyoruz, başka kime başvuracağız ki? 2000 kişiden 1000 liralık bağışla Vakfımızı genişletebiliriz, daha çok çocuk daha ferah bir alanda büyüyebilir.

Bağışçılarımızın adını mermer bir levhaya yazıp yeni arazimizin görünür bir yerine asacağız.

Şimdi mezun olan çocuklarımızdan birinin araziyle ilgili hoş bir anısıyla bitireyim mektubu: “Aziz Dede yanı başımızdaki araziyi hep almak istedi. Defalarca el değiştirdi o arazi ama bir türlü alamadık. Ne zaman bir fırsat doğsa ya paramız olmazdı ya da sahibi bize satmak istemezdi. Ne de olsa korktukları ve her ne sebeple olursa olsun birlikte anılmak istemedikleri bir Aziz Nesin vardı karşılarında. Çocukluğumuzda komşu araziye topumuz kaçsa almaya korkardık. Nerdeyse meyvesine bakamazdık komşunun. Hatırlıyorum da bir gün tavuklarımız her nasıl olduysa çitin bir kenarından yol bulup komşunun bahçesine geçmişti. Bizleri sevmediği her halinden belli olan komşumuz yaşlıca teyze koşa koşa evinden fırlayıp: ‘Çabuk çekin o komünist tavuklarınızı bahçemden!’ diye bağırmıştı… Uzun süre komünisti bir tavuk türü sanmıstım! Neyse ki köprünün altından epey sular aktı, dünya biraz olsun normalleşti; artık komşuların sadece tavukları değil, çocukları da bizimkilere karışıyor…”

– PROJE ÖZEL BAĞIŞ HESABI: Nesin Vakfı, Hesap No: 1042-0741176 İş Bankası Parmakkapı Şubesi / IBAN: TR280006400000110420741176

– KREDİ KARTI İLE BAĞIŞ İÇİN: https://www.nesinvakfi.org/bagis-yap.php#kredi-karti

– YURTİÇİ VE YURTDIŞI DİĞER BAĞIŞ HESAPLARI İÇİN: http://nesinvakfi.org/bagis-yap.php

www.nesinvakfi.org

Tüm dostlara sevgi ve saygıyla ve elbette içten teşekkürlerimizle.
Nesin Vakfı ailesi adına,
Ali Nesin

https://www.youtube.com/watch?v=O6oQo7n6Hco