2.5 yaşında, altında hala bezi varken, zar zor konuşuyorken müzik dersi almaya başladı ve 6 ayda keman çalmayı öğrendi! Dünyaca ünlü Hollandalı kemancı ve orkestra şefi André Rieu, O’nu keşfedince, ilk kez 3 yaşında Johan Strauss Orchestra ile 18 bin kişinin önünde sahneye çıktı.

Bahsettiğimiz çocuk bugün 17 yaşında olan müzik dahisi Akim Camara! 2000 yılında Berlin’de doğan Akim, henüz yeni yeni konuşurken, altında bezi varken, klasik müziğe olan ilgisini keşfeden ailesi tarafından müzik dersleri almaya yönlendirildi. Marzahn- Hellersdorf Müzik Okulun’da Birgit Thiele ile çalışmaya başladı.

Akim, kendi yaşında yeni yürümeye başlayan diğer çocuklar gibi, duyduğu müziğin bir kısmını ve orkestra enstrümanlarının adlarını ezberleyebiliyordu. Diğer çocuklardan farklı olarak, müzik kulağı çok gelişmişti ve bunu fark eden öğretmeni Birgit, haftada iki gün 45 dakika eğitim vermeye başladı. Akim hızlı öğreniyordu. Eğitime başladıktan 6 ay sonra, 2003 yılında okuldaki yeni yıl konserinde ilk kez sahneye çıktı. Akim’in sahnedeki performansını gören okul müdürü ve öğretmeni, Hollandalı  dünyaca ünlü kemancı ve orkestra şefi André Rieu’ya bir e-posta gönderdi ve Akim’i anlattı. André Rieu hemen çekim ekibini gönderdi ve Akim’i kayıtlarını seyretti. Gördüğü olağandışı yeteneğe hayran kalmıştı. Hemen Akim’i ve ailesini Hollanda’ya davet etti. Akim, 2 hafta içinde André Rieu ile birlikte Parkstad Limburg Stadyumu’nda Johan Strauss Orchestra ile 18 bin kişinin önünde çocuk kemanı ile sahneye çıktı. Ferdinand Kuchler’ın keman konçertosundan bir parça çaldı. O gün bugündür, Akim kemanını elinden düşürmedi ve bugün genç bir keman dahisi olarak adlandırılıyor.