Eşini 2016 yılında kanserden kaybeden 94 yaşındaki Keith Davison, evin sessizliğine katlanamayınca, bahçesinde komşusunun çocukları için yüzme havuzu yaptırdı. Ve inanılmaz bir dünyanın kapısını araladı.

“Çok ağladım. İşte böyle, çünkü burada değil!” diye açıklıyor kaybettiği eşine sevgisini ve özlemini emekli yargıç Keith Davison. Kolay değil, 66 yıl birlikte bir ömrü yaşamak, paylaşmak! Üç çocuğu olmasına rağmen henüz torun sahibi olmayan Davison, üzüntüsü hafifletmek için mahallenin bütün çocuklarını evlat edinmiş gibi onlarla ilgilenmeye başlayınca, yalnızlığı azalıyor.

Ve bir gün aklına bahçesinde çocukların sürekli cıvıldamaları için, onlara bir yüzme havuzu yaptırma fikri geliyor. Yaklaşık 50 metrekare büyüklüğünde bir havuz tasarlatan Davison, vakit kaybetmeden de inşa ettiriyor. Şimdi mahallenin bütün çocukları diledikleri zaman, bu ruhu sevgi dolu adamın bahçesindeki havuza girip O’na neşe veriyor. Artık Davison kendini yalnız hissetmediğini söylüyor. Tabii çocuklar da mahallede özgürce girebilecekleri bir havuza sahip olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Ne mutlu yaşamı paylaşmasını bilene demek de, Pembekuş’a düşüyor!

Fotoğraflar: KARE 11