Zihinsel engelli çocuklar, tenis sporu sayesinde sosyalleşirken, fiziksel güç ve enerjilerini sağlıklı kullanma yolunu öğrenecekler.   

Zihinsel engelli çocuklar İzmir’in Buca Belediyesi’nin tenis kurslarında kortlarla buluşuyor. Geçtiğimiz yıl başlattığı çalışmayla zihinsel engelli 250 öğrenciye tenis eğitimi veren Buca Belediyesi, projeyi tüm ilçe geneline yaymak ve tüm engelli çocukların tenis eğitimi alabilmesi için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yaparak 3 yıllık protokol imzaladı.

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, kursların başlama atışını öğrencilerle birlikte yaptı. Tenis sporu sayesinde sosyalleşirken, fiziksel güç ve enerjilerini sağlıklı kullanma yolunu öğrenecek olan öğrenciler, hayatlarında ilk kez raket ve filelerle tanışmasının heyecanını yaşadı. Zihinsel engelli öğrenciler heyecanla gösterilen hareketleri yapabilmek için yoğun çaba sarf etti.
Buca Belediyesi Tenis Kulübü kortlarında haftada 5 gün, günde 1 saat verilecek eğitimlere katılacak öğrenciler, sosyal ve iletişim becerilerinin gelişmesinin yanı sıra ilk kez profesyonel eğitmenlerden tenis eğitimine katılmanın mutluluğunu yaşıyor.