“Şaka mı?” dedirten bir haber, ama neyse ki ve iyi ki gerçek! Dünyada sürekli iyi şeyler de oluyor!

Lisenin ilk gününün ne kadar stresli olduğunu hatırlıyor musunuz? Size artık büyümüşsünüz gözüyle bakarlar ve artık yola koyulma vakti gelmiştir! Ve olay tam da böyle başlar!

İngiltere’de yaşayan Lynsey Jayes, okulların başladığı sabah işine gitmek için 16 numaralı otobüse bindi. Ve o gün yaşadıklarını Facebook’tan paylaşınca, güzel haberler her yeri sardı.

Otobüs şoförü, bir durağa geldiğinde, yerinden kalkarak, otobüsü terk etti ve yolcuları bekletmeye başladı. Herkes “Neden bekliyoruz? İşimize geç kalacağız” diye söyleniyordu. Ancak otobüs şoförü, çok önemli bir durumu kendisine dert edinmişti. Çocuk kalpli, dünya tatlısı bu otobüs şoförü, okulun ilk gününde yolun yanlış tarafında bekleyen bir öğrenci olduğunu fark etmişti. Genç kız, ilk günden okula geç kalacağı için üzgün ve stresliydi. Onu orada bırakmak yerine, şoför bu stresli öğrenciye  nasıl yardım edebileceğini düşündü. Çözüm hemen geldi. Şoför öğrenci için bir taksi çağırdı ve parasını kendi cebinden ödedi. Otobüs şoförü, adının yaptığı iyiliğin önüne geçmesini istemedi ve anonim kalmasını tercih etti.

Şoförün yaptığı da, Francis Bacon’ın “İnsan her zaman kahraman olmaz, ama her zaman insan olabilir” sözünü bizlere bir kez daha hatırlattı!

Elçiye zeval olmazmış, bu iyi haberi bizimle paylaştığın için teşekkürler Lynsey Jayes!

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10155704918204771&set=a.10150272336114771.346695.560359770&type=3

https://www.facebook.com/lynsey.jayes