Kendisini aptal kutusu televizyonun başında görmeye dayanamayan 94 yaşındaki Amy Craton nene, okula dönmeye karar verir ve pek çok genci kıskandıracak bir başarı yakalar!

Yoğun iş yaşamından sonra emekliye ayrılanların en büyük sorunudur yapacak bir faaliyet bulamamak. Bu nedenle, pek çok emekli kendini eve ve televizyona hapseder. Şimdi okuyacağınız sıradışı öyküde ise, durum oldukça farklı…

Kendisini televizyon başında görmeye dayanamayan 94 yaşındaki Amy Craton nene, okula dönmeye karar verince araştırmalarına başlar. Southern New Hampshire Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde internet üzerinden yaratıcı yazarlık ve İngilizce eğitimi alan Amy Nene, okuldan tam 4.0 puanla mezun olarak, tüm gençlere taş çıkartır.

Ve, son 54 yıldır tam puan görmeyen bölümde, muhteşem bir ilke imza atar.

1964 yılında çocuklarını kendisi büyütebilmek için okuldan ayrılan Amy Nene, bu ukdesini gerçekleştirerek “Okumanın yaşı yoktur” sözünü bir kez daha doğrular. Ancak diploma töreni için New England’a gitmeye güç bulamaz. Bunun üzerinde üniversitenin Rektörü Paul LeBlanc, fakülte görevlileri ve personeliyle, Amy Nene’nin Hawai’deki evine uçarak, sürpriz bir parti düzenler. Eee, ne de olsa 4.0 ile mezun olan öğrenci bulmak epey zordur.

Amy Nene, okul bülteninde kendisiyle yapılan röportajda, “Hayatımın bu bölümünü bitirmek için mezun olmak güzel bir şey, ancak yolda olduğumu hissediyorum” der. “Öğrenmem gereken çok şey var” diye de ekler.

Boş laf değildir bu. Amy Nene, mezuniyetin ardından zaman kaybetmeden yüksek lisans programına kaydolur ve eğitimine devam eder.

Nice uzun ve sağlıklı ömürlere Amy Nene! Sen çok yaşa e mi!

 

Kaynak: http://www.snhu.edu/about-us/news-and-events/2017/01/amy-craton