İzmirli Göztepe Spor Kulübü’nün minik sporcuları bir sosyal sorumluluk kampanyası düzenleyerek, sokak hayvanlarını besledi.

Göztepe Spor Kulübü’nün bünyesinde yetiştirdiği U-10 takımının minik futbolcuları, sosyal sorumluluk kampanyası düzenleyerek örnek bir davranışa imza attı. Kulüp tarafından desteklenen minik sporcular, sokak hayvanlarına duyarlılığı artırmak için ‘Bir Kap Yemek, Bir Kap Su’ sloganından hareket etti. Göztepe Spor Kulübü yetkilileri, çocuklara hayvan sevgisini aşılamak için genç sporcuların İzmir’in farklı yerlerinde mama ve su kapları dağıtmasına destek oldu. Minik futbolcular, sokak hayvanlarını besleyip severek, hiç unutamayacakları bir deneyim yaşadılar. Kulüp, sporun sadece branşlardan ibaret olmadığını, minik sporcuların duyarlı ve bilinçli yetişmeleri için sosyal sorumluluk alınması gerektiğini gösterdi.

Göztepe Spor Kulübü nasıl kuruldu?

1925 Yılında Altay’ın Aydın’da katıldığı spor müsabakasında yönetimde bulunan Ferit Bey’e söz hakkı verilmemesi sonucu, dönüş yolunda trende çıkan anlaşmazlıkların ardından Altay’da futbol oynayan Nebil ile Vedat kardeşler, Muzaffer Koral, Ferit Simsaroğlu, Necati Bey ve Nusret Bey bir spor kulübü kurmaya karar verirler. 14 Haziran 1925 tarihinde, vapur iskelesi yanındaki Mez Gazinosu’nda toplanan Göztepe semtinin ileri gelenleri (kıdemli futbolcular) ve gençler Göztepe futbol takımını kurarlar. Yapılan ilk kongrede Göztepe Fahri Başkanlığına o dönemin Valisi Kazım Dirik seçilir. İdari heyette ise şu isimler yer alır; Başkan Fehmi Simsaroğlu, İkinci Başkan Turan Dirik, Mühendis Aziz Bey, Mustafa Bey, Murtaza Bey, Öğretmen Şerif Bey, Alaattin Bey ve Adil Burgaz. Genel Kaptanlığa ise Ahmet Özgirgin getirilir. Kulübümüzün ilk resmi adresi Mithatpaşa Caddesi 1091’dir.

www.goztepe.org.tr