Yazar Banu Özkan Tozluyurt, yeni kitabı ‘Dut Ağacı’nı, annesi Ressam Aysel Özkan’ın ‘İstanbul’un Renklerle Dansı’ resim sergisinde imzaladı.

Yitik Ülke Yayınları’ndan geçtiğimiz mart ayında çıkardığı romanı ‘Dut Ağacı’ ile ilk iki ayda 3 baskı yapan Banu Özkan Tozluyurt, okuyucusuyla 29 Temmuz Cumartesi günü Sarıkız Kazdağı Etnografya Galerisi’nde buluştu. Kitaplarını ressam annesi Aysel Özkan’ın ‘İstanbul’un Renklerle Dansı’ isimli kişisel yağlıboya sergisinin açılışında imzalayan Tozluyurt, annesi ile birlikte bir de söyleşi gerçekleştirdi. Banu Özkan Tozluyurt ve Aysel Özkan’ın birlikte gerçekleştirdiği söyleşiye, kişilerin hayallerine ulaşırken önlerine çıkan engeller ve bu engeller karşısında verdikleri tepkiler konu oldu. Söyleşide ‘Dut Ağacı’ kitabını yazarken aldığı ilhamları içtenlikle anlatan Banu Özkan Tozluyurt, üç arkadaşı ile birlikte hazırlayacakları yeni bir kolektif kitabın da müjdesini verdi.

 

Dünyanın ilk güzellik yarışmasından, Truva Savaşına, Hasanboğuldu Efsanesi’nden, Sarıkız Efsanesi ’ne kadar 4 bin yıllık Kaz Dağları serüveninin anlatıldığı Sarıkız Kazdağı Etnografya Galerisi’nde gerçekleşen “Kitap ve Sanat İçin Anne Kız Buluşması” yoğun ilgi gördü. Etkinliğine çevre illerden ve İstanbul’dan çok sayıda sanatçı eğitimci ve okuyucu katıldı.

Aysel Özkan’ın resim sergisi, 10 Ağustos’a kadar Sarıkız Kazdağı Etnografya Galerisi’nde gezilebilir.