Katmanlar ilerledikçe o kırıklarla gülümseyerek başa çıkabilen, onlara boyun eğmeyen cesur bir kadın…

Alternatif müzikseverlerin bir süredir çalışmalarını ilgiyle takip ettiği Melike Şahin, güçlü yorumu ve naif anlatımıyla süslediği Deli Kan, dinleyiciyle buluştu.

2011 yılında BaBa ZuLa ile yolları kesişen Melike Şahin, 2017’nin Mayıs ayına dek BaBa ZuLa ile birlikte Türkiye’de ve Avrupa’nın pek çok şehrinde; ayrıca Meksika, Hindistan ve Avusturalya gibi ülkelerde 250’nin üzerinde konser verdi. BaBa ZuLa’nın 2014’te yayımladığı “34 Oto Sanayi” albümünde ise hem vokal hem de söz yazarı olarak yer alan Melike Şahin; geçtiğimiz aylarda yayınladığı “Bi’ Fırlatsam” adlı teklisinin hemen ardından, Selda Bağcan’la yaptıkları çalışmalarla hatrı sayılır bir hayran kitlesi olan Boom Pam ile birlikte hazırladıkları “Beni Yalnız Koma” adlı şarkıyla dikkatleri üzerine çekti. Genç sanatçı, 2017 Cannes Film Festivali’nde, müziklerinde imzası olduğu Tony Gatlif’in son filmi Djam’in dünya prömiyeri öncesinde konser verdi ve filmin soundtrack albümü için de üç şarkı seslendirdi.

Bir yandan ilk albümü “Merhem” için çalışmalarını sürdüren Melike Şahin, bir yandan da “Melik Şah ve Saz Arkadaşları” ismiyle klasik alaturka ve arabesk eserler seslendirdiği konserlerine devam ediyor.

Kederlere içten bir ortalık vaadeden yeni teklisi Sony Music etiketiyle piyasaya çıkan Deli Kan, tüm dijital platformlar ve MelikeŞahinVEVO YouTube kanalı aracılığıyla dinleyicilerle buluştu.

Melike Şahin; sözleri kendisine ait, bestesine ise Cihan Mürtezaoğlu ile ortak imza attıkları ‘Deli Kan’ı kalp kırıklarına yenilmeden, gülümseyerek devam edebilme gücü ” olarak tanımlıyor. Kayıtları Erekli&Tunç Stüdyosu’nda Baran Göksu tarafından gerçekleştirilen ‘Deli Kan’ın düzenlemesi ise yine Cihan Mürtezaoğlu imzası taşıyor.

Güçlü kadına odaklanıyor

Melike Şahin’in şarkısında anlattığı güçlü kadına ve onun iç dünyasına odaklanan klibin yönetmenliğini Gizem Kızıl üstlendi. Çekimleri Çıplak Ayaklar Kumpanyası’nda gerçekleştirilen klipte; kalbi kırılmış bir kadının hikayesini ıssız ama renkli bir ormanda takip ediyoruz. Katmanlar ilerledikçe o kırıklarla gülümseyerek başa çıkabilen, onlara boyun eğmeyen cesur bir kadın izliyoruz.