Kalemleriniz hazır mı? Var mısınız yaratıcı yazma yaramazlıkları yapmaya? Yazar ve Yaratıcı Drama Eğitmeni Dr. Nilay Yılmaz, Türkiye’de bir ilke imza attı.

Guilford’ın ve Torrance’ın yaratıcı düşünme sözel ve şekilsel testlerinden yola çıkarak hazırladığı Yaratıcı Yaramazlık kitabıyla yazma kitaplarını bir adım öteye taşıyarak yaratıcı düşünmenin de kapılarını araladı! Yaratıcılık kası da tıpkı diğer kaslarımız gibi sistemli çalışma sonucunda gelişir. Ama ısınmadan, kaslarımızı teker teker hazırlamadan ağır metinleri yüklenmeye çalışmak yazma isteğimizi incitebilir. Yaratıcılık kaslarını düşünce ve kalem hareketleriyle geliştirmek isteyenler öncelikle harf ve sözcüklerle çalışmaya başlamalı, ardından cümle ve paragraf ağırlıklarını kaldırmalı, ondan sonra uzun metinlere geçmelidirler.

Yaratıcı Yaramazlık kitabı sözcüklerle, çizgilerle ve resimlerle oynamayı seven 7’den 70’e tüm yaramazları yazma oyunlarına çağırıyor. Kalemleriniz hazır mı? Var mısınız yaratıcı yazma yaramazlıkları yapmaya? Isınma turumuz başlıyooor! Bir, kiii, ÜÇ…