Michael Jackson’ın Thriller, Torture, Ghosts, Dangerous ve Dirty Diana gibi klasiklerinin de yer aldığı 14 şarkılık derleme albümü Scream, Sony Music etiketiyle yayımlandı!

Scream, müzik tarihine damgasını vuran efsane şarkıcı, besteci, söz yazarı ve dansçı Michael Jackson’ın koleksiyonundan birbirinden değerli 13 şarkının yanı sıra, başarılı prodüktör The White Panda tarafından 5 farklı Michael Jackson şarkısının kusursuzca biraraya getirilmesiyle oluşturulan yüksek enerjili yepyeni bir remix olan Blood On The Dance Floor X Dangerous’ı da içeriyor.

Scream albümünde yer alan her bir şarkı dikkat çekici özellikler barındırıyor. Dirty Diana şarkısı, listelerde 1 numaraya çıkarak 1987 tarihli Bad albümünden 5 single’ın üst üste liste başı olmasıyla Michael Jackson’a bu alanda bir rekor kazandırmıştı.

Tüm zamanların en çok satan albümü olan Thriller’a adını veren Thriller şarkısının, bu albümden listelerde ilk 10’a giren 7’nci single olma özelliğiyle Michael Jackson daha önce eşi görülmemiş bir başarı elde etmişti. Scream şarkısı, Michael Jackson’ın kardeşi Janet Jackson ile yaptığı tek düet olma özelliğini taşıyor. The Jacksons olarak yayımladıkları Triumph albümünden This Place Hotel şarkısı ise, yalnızca Michael Jackson tarafından yazılan, bestelenen ve düzenlenen ilk single olarak efsanevi sanatçının kariyeri için önemli bir dönüm noktasını temsil ediyor.

Albümü dinlemek için görsele tıklayabilirsiniz: