Deneyimli tiyatro oyuncusu İlknur Güneş, yazdığı ‘Sesler’ oyunu ile mutluluğu ararken kendini klişelere sıkıştıran insanın öyküsünü olağanüstü bir dille anlatıyor.

Disiplinler arası çalışan Endless Art Taksim, izleyici ile bağını güçlendirmeye yoğunlaşıp, kültür ve sanatı farklı bir deneyimle yaşamayı arzuluyor. Endless Art Taksim, ikinci sezonunda kendi prodüksiyonu olan olağandışı bir oyunla seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Deneyimli tiyatro oyuncusu İlknur Güneş’in yazıp yönettiği ‘Sesler’ oyunu 13-15-22-29 Kasım tarihlerinde Endless Art Taksim’de saat 20.30 da seyircisiyle buluşuyor.

Trajikomik bir döngü

Sedat Kalkavan, Özcan Tekdemir, Eylem Abalıoğlu, Beraat Karaman’ın başrollerini paylaştığı ‘Sesler’ oyunu, 13 Kasım’da Endless Art Taksim’de prömiyer yapıyor! Bugüne kadar yarattığı pek çok rolde dikkat çeken başarısıyla izlediğimiz oyuncu, eğitmen ve yazar İlknur Güneş’in yazıp yönettiği ‘Sesler’, kendi yarattığı dünyanın içinde sıkışıp kalan günümüz insanı üzerine trajikomik bir döngüyü anlatıyor.

Güneş oyununu şöyle anlatıyor: “Dış dünyadan gelen seslere duyarsızlaşmaya çalışarak en az zararı görmektir nefes almak ve yaşamak… Bireyler kendi yarattıkları dünya düzeninden korkuyor, bu düzene müdahale edemiyor ve çıkışsız bir düzenin içinde olduğunu iddia ediyor. Oyunda karakterler hayatlarına devam edebilmek için modern dünya klişelerine tutunmaya, insanların oyalandığı bir dünyada kendi halinde acı çekmeden yaşayabilmeyi sağlamaya çalışıyor. Onlar için artık karşı çıkmak, olaylara dâhil olmak, olayları önemsemek, hayata karşı bir şeyler hissedebilmek zorlaşmış durumda. Zengin, orta halli ve fakir üçgeni üzerinden klişeler içinde sıkışmış, Kafka’nın böceği gibi yaşamaya kendini mahkûm etmiş insanın trajikomik döngüsünü anlatıyoruz.”

KÜNYE

Yazan – Yöneten: İlknur Güneş
Sanat Yönetmeni: Miray Aydın
Hareket Tasarım: Utku Demirkaya
Oynayanlar: Özcan Tekdemir, Sedat Kalkavan, Eylem Abalıoğlu, Beraat Karaman
Dekor ve Işık Tasarım: Onur Alagöz
Afiş Tasarım: Gözde Mutluer
Asistanlar: Büşra Yılmaz, Selen Karasu,
Ses Uygulama: Emre Kurtul- İpek Hatunoğlu
Işık Uygulama: Mustafa Büyükaksu