Alman kağıt sanatçısı ve pop-up tasarımcısı Peter Dahmen, bizi kağıdın 3 boyutlu dünyasında zarif bir yolculuğa çıkarıyor.

Kağıt mühendisliğini duymuş muydunuz? Peter Dahmen, bir kağıt mühendisi ve pop-up tasarımcısı… 1967 doğumlu Dahmen, Dortmund Uygulamalı Bilimler Fakültesi Görsel İletişim Bölümü’nü bitirdikten sonra, uzun yıllar grafik tasarımcı olarak çalışmış. 2008 yılında kağıda odaklanınca, hem kendisi hem de bizler için çok sihirli bir dünyanın kapısını aralamış.

Kağıttan 3 boyutlu neler üretmiyor ki! Çiçekler, hayvan figürleri, davetiyeler, reklamlar, kitaplar, tebrik kartları, sahne ve sergi ekipmanları, binalar…

“Kağıt katlayarak 3 boyutlu nesneler yaratmak, benim tutkum!” diyor Peter. Web sitesine yüklediği çalışmalarını anlatan videolar milyonlarca hit alınca, yurt dışından ve özel şirketlerden pek çok istek almış. Peter Dahmen, aynı zamanda bir şeye tutkuyla bağlanmanın ve sabırla çalışmanın başarıyı nasıl getirdiğine de iyi bir örnek… Sözü daha fazla uzatmadan, haydi buyrun zarif bir görsel şölenin kapısını aralayalım!

Peter Dahmen’i daha yakından tanımak isteyenler, web sitesini ziyaret edebilirler.

https://peterdahmen.de/en/peter-dahmen/