Su Hakkı Kampanyası 25-26-27 Ağustos tarihlerinde Kartal Belediyesi’nin Büyükada Sosyal Tesislerinde Yaşam İçin Su Yaz Kampı’nın ikincisini gerçekleştiriyor.

Su Hakkı Kampanyası, dünyada ve Türkiye’de suyun özelleştirilmesine, ticari bir meta olarak ele alınmasına;  yeni HES’ler ve barajlar inşa ederek doğanın tahrip edilmesine, ekolojik dengenin bozulmasına karşı çıkan herkes için bir adres olmak, çığlıkların duyulabileceği bir platform olmak için çaba gösteriyor. Bunun için, suyun kullanımı ve su kaynaklarının korunması, suyun satılabilir bir meta değil de, bir yaşam hakkı olarak tanınması için düşünen, harekete geçen herkesin katkısını bekleniyor.

Bu kapsamda, Kartal Belediyesi’nin desteği ile düzenlenecek ikinci yaz kampında bu yıl Adalar Kent Konseyi de yer alıyor. Film gösterimlerinin, atölyelerin, ve toplantıların yapılacağı yaz kampında yerel hareketlerden ve çeşitli kurumlardan konuşmacılar yer alacak.

Son başvuru 6 Ağustos’ta!

Üç gün boyunca  su hakkı mücadelesinin konuşulacağı yaz kampına katılım tamamen ücretsiz olmakla birlikte 60 katılımcı ile sınırlı olacak. Konaklama Kartal Belediyesi’nin Büyükada Sosyal Tesisleri’nin çay bahçesi alanında herkesin kendi yanında getireceği çadırlarda olacak. Kampa katılmayı düşünenler için son başvuru tarihi 6 Ağustos Pazar akşamı.

Su krizinin büyüdüğü günümüzde tüm canlıların su hakkını tanıyan kolektif çözüm önerilerini gelin birlikte geliştirmeye çalışalım. Susarak yaşanmaz, susuz hiç yaşanmaz!

– Kampa katılımınız için lütfen buradan başvuru formunu doldurmanız gerekiyor.

– Program ve ayrıntılı bilgiyi buradan görebilirsiniz. 

– Geçen yıl gerçekleşen yaz kampında neler konuşulduğunu ve kamptan birkaç kare fotoğrafı buradan görebilirsiniz.

Su Hakkı Kampanyası

www.suhakki.org