Zamansız yitirdiğimiz efsane Michael Jackson, yaşasaydı 29 Ağustos’ta 59’uncu doğum gününü kutlayacaktı. Şimdi aramızda olmasa da, O’nu ziyaret edebilirsiniz.

Dünyanın birbirinden ünlü isimlerinin balmumundan yapılmış figürlerinin sergilendiği Madame Tussauds İstanbul, ziyaretçilerini gelmiş geçmiş en önemli pop yıldızlarından Michael Jackson’ın doğum gününü kutlamaya davet ediyor. Yaşadığı dönemde Popun Kralı olarak tanınan, zamansız şarkıları dillerden düşmeyen ve kendine özgü dans stili ile gönüllerde yer eden Amerikalı sanatçıyı yakından görmek isteyenler, doğum günü olan 29 Ağustos’ta, Madame Tussauds İstanbul’u ziyaret edebilir.

250 yıllık büyüleyici bir tarihe sahip balmumu müzesi Madame Tussauds İstanbul, şarkıları halen dillerden düşmeyen ve dünyanın en iyi dansçıları arasında gösterilen Popun efsane ismi Michael Jackson’ı doğum günü olan 29 Ağustos tarihinde ziyaret etmeye çağırıyor. Henüz 6 yaşındayken müzik hayatına atılan Michael Jackson, dünyanın en çok satan albümleri listesinde beş albümü ile listeye en çok giren sanatçı olmayı da başarmış ikon bir isim. 2009 yılında hayata veda eden sanatçının, doğum gününü Madame Tussauds İstanbul’da sergilenen Michael Jackson figürünü ziyaret ederek kutlayabilir; Michael Jackson’la fotoğraf ve video çektirebilir; dahası hayranları için hazırlanan kostümleri de giyerek bu çekime renk katabilirsiniz.

1984 yılından bu yana en dikkat çeken figür!

Figürlerin tasarım sürecinde son derece titizlikle çalışılan Madame Tussauds’da ilk Michael Jackson figürü, gerekli ölçümlemeler ve fotoğraf çekiminden sonra 1984 yılında yapıldı. 28 Mart 1985’te sanatçı kendi figürünü görmek için bizzat Madame Tussauds Londra’yı ziyaret etti. Bu tarihten itibaren sanatçının 6 farklı versiyondan toplam 18 figürü hayata geçirildi. Michael Jackson, yapıldığı ilk günden bu yana Madame Tussauds’daki en dikkat çeken figür olmayı başardı.

İstiklal Caddesi üzerindeki Grand Pera binasındaki  Madame Tussauds İstanbul’da; tarih, kültür-sanat, spor ve eğlence dünyasından 60’a yakın balmumu figürü arasında Mustafa Kemal Atatürk, Mevlana, Arda Turan, Angelina Jolie, Brad Pitt, Beren Saat, Kıvanç Tatlıtuğ, Justin Bieber, Madonna, Michael Jackson gibi isimler yer alıyor. Ziyaretçiler bu ünlü isimlerin figürlerini yakından incelerken, MFÖ ile aynı sahnede şarkı söyleyip Victoria Beckham’la yan yana oturacakları, Michael Jackson’ın kostümüyle dans edip Messi ve Neymar ile aynı kaleye şut çekebilecekleri bir eğlence fırsatı yakalıyor.

O’nu daha yakından tanımak istiyorsanız: michaeljackson.com